Mniejsze koszty, większa skuteczność – monitoring

Mniejsze koszty, większa skuteczność – monitoring
Jeszcze do niedawna agencje ochrony osób i mienia stanowiły jedyną możliwość zabezpieczenia swoje majątku i firmy. Obecnie najpopularniejszym sposobem na sprawowanie pieczy jest monitoring firm, czyli nagrywanie wszystkiego co dzieje się poza i w budynku bez ingerencji osób trzecich. Instalacji systemu monitoringu jest kosztem porównywalnym do instalacji systemu alarmowego.

Przebiega szybko i cicho, zaś z zainstalowanych urządzeń można korzystać niemal od razu po skończeniu pracy przez fachowców. Kamery monitoring powinny mieć dobrany kąt widzenia, jak również spełniać wymogi względem widzialności w gorszych warunkach oświetleniowych, a nawet całkowitej ciemności. Od jakości materiału wyjściowego zależy również finalna jakość obrazu, stąd też nadmierne oszczędzanie na kamerach może przynieść wprost odwrotny skutek.
Obok monitoringu coraz częściej spotykane są foto pułapki. Wbrew pozorom nie mają one nic wspólnego z programami typu „Ukryta kamera” i rzadko wywołują uśmiech. Rejestrują wszystkie wejścia i wyjścia do budynku, z dokładną godziną, dzięki czemu zdemaskowani mogą zostać wszyscy poranni spóźnialscy i popołudniowi szybkościowcy.