Czy warto kupować używany rower?

Czy warto kupować używany rower?
Jeśli zamierzamy kupić używany samochód to chyba nie będzie trzeba nikogo specjalnie długo przekonywać iż warto przynajmniej rozważyć poważnie zakup używanego samochodu, bowiem cenowo wyjdzie to nas o wiele bardziej ekonomicznie.

Nowy samochód kupiony z salonu straci połowę swojej wartości już w przeciągu pierwszych dwóch trzech lat użytkowania, więc jeśli już warto zastanowić się choćby nad zakupem  takiego kilkuletniego wozu – najlepiej lepszej klasy, wówczas mamy pewność iż wciąż jest on w bardzo dobrym stanie. Czy te same zasady obowiązują i są polecane przed ekspertów jeśli chodzi o kupowanie rowerów, innymi słowy czy opłaca się kupować używany rower?
Otóż trzeba powiedzieć iż rowery, części rowerowe, odzież rowerowa, bielizna termoaktywna to nieporównywalnie mniejsza branża niż wspomniany sektor samochodowy, na który naprawdę nie jest trudnością znaleźć coś wielce interesującego i  w dobrej cenie w związku z tym iż jest bardzo wiele ofert przy dużej konkurencji.  W przypadku rowerów nie jest to normą, wcale nie ma tak znowu wiele ofert, a jednocześnie rowery nie tracą tak szybko na wartości jak samochody, więc na pewno nic się nie stanie jeśli od razu pójdziemy do salonu rowerowego z zamiarem zakupu roweru, np. markowego NS Bikes, pomijając oferty rowerów używanych.